Nagy események, sportesemények és 1903 -as Nobel -díjak - Történelem

Nagy események, sportesemények és 1903 -as Nobel -díjak - Történelem


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

St. Louis olimpiai bajnokok ...

Helyszín: St. Louis férfi atlétika
Esemény: 100 m Győztes: Archie Hahn Ország: USA
Esemény: 200 m Győztes: Archie Hahn Ország: USA
Esemény: 400 m Győztes: Harry Hillman Ország: USA
Esemény: 800 m Győztes: James Lightbody Ország: USA
Esemény: 1500 m Győztes: James Lightbody Ország: USA
Esemény: Maratongyőztes: Thomas Hicks Ország: USA
Esemény: 110 m gátfutás Győztes: Fred Schule Ország: USA
Esemény: 200 m gátfutás Győztes: Harry Hillman Ország: USA
Esemény: 400 m gátfutás Győztes: Harry Hillman Ország: USA
Esemény: 3000 m gyorsasági győztes: James Lightbody Ország: USA
Esemény: Magasugrás Győztes: Samuel Jones Ország: USA
Esemény: Rúdugrás Győztes: Charles Dvorak Ország: USA
Esemény: Távolugrás győztes: Myer Prinstein Ország: USA
Esemény: Hármasugrás Győztes: Myer Prinstein Ország: USA
Esemény: Shotput Győztes: Ralph Rose Ország: USA
Esemény: Discus Winner: Martin Sheridan Ország: USA
Esemény: Hammer Győztes: John Flanagan Ország: USA
Esemény: Decathlon Győztes: Thomas Kiely Ország: GBR/IRL
Esemény: 60 m Győztes: Archie Hahn Ország: USA
Esemény: Csapatfutó győztes: New York A.C.
Esemény: 5000 m csapatgyőztes: Nagy -Britannia
Esemény: Álló magasugró győztes: Raymond Ewry Ország: USA
Esemény: Álló távolugrás győztes: Raymond Ewry Ország: USA
Esemény: Álló hármasugrás Győztes: Raymond Ewry Ország: USA
Esemény: 56 font. Súlydobás győztese: Etienne Desmarteau Ország: CAN
Esemény: Kötélhúzó győztes: USA (Milwaukee Athletic Club) Golf
Esemény: Férfi Egyéni győztes: George Lyon Ország: CAN
Esemény: Férfi csapatgyőztes: USA (Western Golf Association)
Esemény: Lacrosse Győztes: CAN (Shamrock Lacrosse Team, Winnipeg)
Esemény: Roque Nyertes: Charles Jacobus Ország: USA
Férfi úszás
Esemény: 100 m gyorson Győztes: Halmay Zoltán Ország: HUN
Esemény: 200 m Freestlye Győztes: Charles Daniels Ország: USA
Esemény: 400 m gyorson Győztes: Charles Daniels Ország: USA
Esemény: 1500 m gyorson Győztes: Emil Rausch Ország: GER
Esemény: 100 m hát Győztes: Walter Brack Ország: GER
Esemény: High Diving győztes: George Sheldon Ország: USA
Esemény: 50 m gyorsúszás Győztes: Halmay Zoltán Ország: HUN
Esemény: 400 m mell: Győztes: George Zacharias Ország: GER
Esemény: 880 yard Freestyle győztes: Emil Rausch Ország: GER
Esemény: Plunge for Distance Győztes: William Dickey Ország: USA
Esemény: 200 yard csapat váltó győztese: New York A.C.
Esemény: Vízilabda győztes: New York A.C.
Esemény: Platform búvárkodás Győztes: George Sheldon Ország: USA Boxing
Esemény: Flyweight Győztes: George Finnegan Ország: USA
Esemény: Bantamweight Győztes: Oliver Kirk Ország: USA
Esemény: Pehelysúlyú Győztes: Oliver Kirk Ország: USA
Esemény: Könnyű győztes: Harry Spanger Ország: USA
Esemény: középsúlyú győztes: Albert Young Ország: USA
Esemény: Középsúlyú Győztes: Charles Mayer Ország: USA
Esemény: Szuper nehézsúlyú Győztes: Samuel Berger Ország: USA Súlyemelés
Esemény: Sokoldalú súlyzó (10 vonóerő) Győztes: Oscar Paul Osthoff Ország: USA
Esemény: Szuper nehézsúlyú 2 kézi emelés Győztes: Perikles Kakousis Ország: GRE

Szabadfogású birkózás
Esemény: Könnyű súlyú Győztes: Robert Curry Ország: USA
Esemény: Flyweight Győztes: George Mehnert Ország: USA
Esemény: Bantamweight Győztes: Isidor Niflot Ország: USA
Esemény: Pehelysúlyú Győztes: Benjamin Bradshaw Ország: USA
Esemény: Könnyű győztes: Otto Roehm Ország: USA
Esemény: középsúlyú győztes: Charles Erickson Ország: USA
Esemény: Nehézsúlyú győztes: Bernhuff Hansen Ország: USA Men Vívás
Esemény: Fólia Egyéni győztes: Ramon Fonst Ország: CUB
Esemény: Epee Egyéni győztes: Ramon Fonst Ország: CUB
Esemény: szablya Egyéni győztes: Manuel Diaz Ország: CUB
Esemény: Single Sticks Győztes: Albertson van zo Post Ország: CUB Men Rowing
Esemény: Egypárevezős Győztes: Frank Greer Ország: USA
Esemény: Kétpárevezős győztes: USA (Atalanta Boat Club, New York)
Esemény: Coxless Pairs Győztes: USA (Seawanaka B.C., Brooklyn)
Esemény: Coxless Fours Győztes: USA (Century Boat Club, St. Louis)
Esemény: Nyolcak Győztese: USA (Vesper Boat Club, Philadelphia) Férfi íjászat
Esemény: Dupla York kör (100 yard-80 yard-60 yard) Győztes: Phillip Bryant Ország: USA
Esemény: Dupla amerikai kör (60 yard-50 yard-40 yard) Győztes: Phillip Bryant Ország: USA
Esemény: Csapatkör (60 yard) Győztes: Potomac Archers, Washington D.C. Női íjászat
Esemény: Dupla nemzeti forduló (60 yard-50 yard) Győztes: Lida Howell Ország: USA
Esemény: Double Columbia Round (50 yard-40 yard-30 yard) Győztes: Lida Howell Ország: USA
Esemény: Csapatkör győztes: Cincinatti A.C. férfi torna
Esemény: Egyéni sokoldalú verseny győztese: Adolf Spinnler Ország: GER
Esemény: Csapat kombinált gyakorlatok győztese: USA
Esemény: Párhuzamos bárok Győztes: George Eyser Ország: USA
Esemény: Long Horse Vault Nyertes: Anton Heida Ország: USA
Esemény: Pommelled Lónyertes: Anton Heida Ország: USA
Esemény: Vízszintes bár Nyertes: Anton Heida Ország: USA
Esemény: Repülő gyűrűk Győztes: Hermann Glass Ország: USA
Esemény: Kötélmászás Győztes: George Eyser Ország: USA
Esemény: Club Swinging Győztes: Edward Hennig Ország: USA
Esemény: Triple Competiton (párhuzamos bárok, vízszintes bár, boltozat ló) Győztes: Adolf Spinnler Ország: SUI
Esemény: Triatlon győztes: Max Emmerich Ország: USA
Esemény: Kombinált verseny győztese: Anton Heida Ország: USA Kosárlabda (bemutató) Győztes: USA Football Győztes: Galt. F.C. Ontario Ország: Kanada Tenisz
Esemény: Férfi Egyéni Győztes: Beals Wright Ország: USA
Esemény: Dupla belső: USA

A Nobel -díjat

Kémia
ARRHENIUS, SVANTE AUGUST, Svédország, Stockholm Egyetem, szül. 1859, † 1927: "annak a rendkívüli szolgálatnak az elismeréseként, amelyet elektrolitikus disszociációs elmélete révén a kémia fejlődésének nyújtott"

Irodalom
A díjat egyenlően osztották fel: MISTRAL, FRƒDƒRIC, Franciaország, szül. 1830, sz. 1914: "elismerve költői produkciójának friss eredetiségét és valódi ihletését, amely hűen tükrözi népe természeti tájait és őshonos szellemiségét, emellett pedig jelentős munkáját bizonyított filológusként"; és ECHEGARAY Y EIZAGUIRRE, JOSƒ, Spanyolország, szül. 1832, † 1916: "elismerve azokat a számos és ragyogó kompozíciót, amelyek egyedi és eredeti módon felelevenítették a spanyol dráma nagy hagyományait"

Béke
INSTITUT DE DROIT INTERNATIONAL (NEMZETKÖZI JOGI INTÉZET), Gent, Belgium. Tudományos társaság.

Fiziológia vagy orvostudomány
PAVLOV, IVAN PETROVICH, Oroszország, Katonai Orvosi Akadémia, Szentpétervár b. 1849, sz. 1936: "az emésztés fiziológiájával foglalkozó munkájának elismeréseként, amely révén a téma létfontosságú aspektusairól szóló ismeretek átalakultak és kibővültek"

Fizika
RAYLEIGH, Lord (JOHN WILLIAM STRUTT), Nagy -Britannia, Nagy -Britannia Királyi Intézete, London, szül. 1842, sz. 1919: "a legfontosabb gázok sűrűségének vizsgálatáért és az argon felfedezéséért ezekkel a tanulmányokkal kapcsolatban"


Nézd meg a videót: Történelmi események, amiket rosszul képzelsz el


Hozzászólások:

  1. Abdul-Malik

    Véges vagyok, elnézést kérek, de nem közel áll hozzám. Ki más segíthet?

  2. Azaryah

    Gratulálok az ötleted zseniális

  3. Zephaniah

    Kereshetek egy linket egy olyan webhelyre, ahol rengeteg cikk található az Önt érdeklő témában.

  4. Avner

    Azt hiszem, nincs igazad. Biztos vagyok benne. Megbeszéljük. Írj PM -ben, kommunikálunk.



Írj egy üzenetet